Necelý týden po otevření však na parkovišti, které nabízí přibližně devadesát parkovacích míst, začaly vyrůstat značky zákaz zastavení s dodatkovou tabulkou, která varuje řidiče, kteří nepřijeli nakupovat, že jim vůz odtáhnou.


Že se nic nejí tak horké jak se uvaří ale potvrzují slova vedení společnosti Spar, které potvrdilo, že na základě tohoto značení nejsou oprávněni kohokoli odtáhnout.


“Uvedené cedule jsme nainstalovali z důvodu zajištění dostatečného parkovacího prostoru pro naše zákazníky. Cedule jsme instalovali pouze na vnitřních parkovacích plochách. Ostatní plochy jsou neoznačené, zde mohou parkovat i ostatní občané. Žádný automobil odtažen nebyl. Na základě těchto cedulí to ani není možné,“ vzkázalo prostřednictvím tiskové agentury vedení společnosti s tím, že v budoucnu se to ale změní a odtahovat se bude.


Pro řidiče, kteří nakupovat nepřijeli, však společnost vymezí prostor, a tam budou moci parkovat bez omezení.


To potěší jistě i místostarostu města Jana Stejskala, který o značkách až do tiskové konference, která se konala ve čtvrtek, nevěděl.


„Se společností Spar jsme uzavřeli ústní dohodu o tom, že parkoviště budou moci využívat všichni a nejen zákazníci obchodu,“ řekl místostarosta.
„Povedeme se společností jednání a věřím, že dojdeme k rozumnému kompromisu,“ dodal.


Jak jednání dopadne, může být alespoň během vánočních svátků lidem lhostejné.


Odtahovat nemohou a nebudou.