Pod jeho hlavičkou vznikla veřejná sbírka Záchrana skokanských můstků v Harrachově.
„Věříme, že vyhlášením sbírky rozhýbeme zdlouhavý proces rekonstrukce můstků a přispějeme k úspěšnému uspořádání MS v letech na lyžích v roce 2024,“ sdělil za spolek Stanislav Slavík, mimo jiné zakladatel a provozovatel harrachovského Ski Musea.
Prvním cílem sbírky je opět uvést do provozu areál malých můstků tak, aby zde v následující sezoně mohla trénovat mládež.Start sbírky potěšil nejen místní. Podporu vyjádřili i lidé z druhé strany hranice – z Polska. Sbírku podporují také někdejší reprezentanti ve skocích na lyžích Adam Malysz, Pavel Ploc, Jakub Janda, Dalibor Motejlek, ale i partnerská města Harrachov, Frenštát pod Radhoštěm či polská Szklarska Poreba.
Na záchranu skokanských můstků mohou lidé přispět na transparentní účet, ale i do kasiček, které najdou v Harrachově na několika místech. Třeba v Obchůdku pod lipami. „Před dvěma lety jsem slíbila, že na naše můstky přidám dva tisíce korun. V obchůdku je zapečetěná kasička pro tuto sbírku. Pomozme všichni, jde nám přeci o Harrachov a jeho můstky,“ vyzvala dárce provozovatelka obchodu Hana Novotná.

Skokanský areál v Harrachově dlouhodobě chátrá. Zavřeny jsou už všechny můstky. Střední od jara loňského roku, mamutí můstek už pět let.
„Vždy, když se na mamutí můstek koukám z okna, je mi strašně smutno, kam až to došlo,“ svěřila se starostka Harrachova Eva Zbrojová. Město samo nemá žádné páky k obnově areálu.
Chátrání areálu si všímají i lidé, kteří do Harrachova přijedou jednou za čas. Třeba baskytarista Richard Scheufler, exčlen liberecké skupiny Krucipüsk. „Častokrát jsem s Krucipüskem hrál na dojezdu pod mamutem. Je to každoročně smutný pohled, jak ty můstky chátrají,“ popsal.
Stamiliony korun na obnovu skokanských můstků v Harrachově slíbil při loňské jarní návštěvě premiér ČR Andrej Babiš. „Sportovci se ale musí domluvit,“ vysvětloval.

Domluva sice jde, ale ztuha. Každopádně se zdá, že se můstkům blýská na lepší časy. Každým dnem se očekává podpis Memoranda o vzájemné spolupráci a podpoře při obnově a rozvoji klasického areálu Harrachov. Signovat jej mají zástupci města Harrachov, Libereckého kraje, Českého olympijského výboru, Svazu lyžařů ČR a zapsaného spolku Klasický areál Harrachov.
Memorandum je prvním krokem k rekonstrukci areálu, kterou by poté měl podpořit stát. Můstky jsou ve vlastnictví společnosti Klasický areál Harrachov, jejímiž majiteli je právě ČOV a Svaz lyžařů. Pozemky patří státu.
Na harrachovských můstcích se v historii uskutečnilo 39 závodů Světového poháru, čtyři mistrovství světa v letech na lyžích, MS juniorů, dvakrát MS veteránů, přes sto mezinárodních a stovky národních závodů, trénovali zde skokani a sdruženáři od žáků až po dospělé, vyrostlo tu množství reprezentantů.
„Skokani a sdruženáři z celé republiky nemají kde trénovat. Úroveň českého skoku a kombinace se dostává na úroveň rozvojových zemí,“ dodal Stanislav Slavík.
