„Spolkový dům funguje, mnozí nám ho závidí. Já osobně zde trávím i Vánoce, kdy se zde setkávám s osamělými lidmi a těžko si dnes představím život ve městě bez Spolkového domu," říká primátor Petr Beitl.

Mezi pozvanými nebylo pouze nynější vedení města, ale i to z roku 2006, které o vzniku rozhodlo. „Pro politika je příjemný pocit, když po deseti letech vidí, že se tenkrát rozhodl správně. Proto jsem moc rád, že rozhodnutí o vzniku Spolkového domu padlo, přesto že kolem něj byly peripetie," vzpomínal bývalý místostarosta pro humanitní oblast Jiří Rudolf.

Po společném přípitku hosté zhlédli dvě představení, o která se postaral seniorský pěvecký sbor Izerína a taneční skupina Šarm. Následně si pozvaní prohlédli interiér budovy, kterým je provedla ředitelka Spolkového domu Naděžda Jozífková. „Spolkový dům je jedna velká komunita. Setkávají se tu senioři, handicapovaní, ale i malé děti, které společně se svými rodiči navštěvují centrum Jablíčko," komentuje činnost Spolkového domu Jozefíková.

Spolkový dům poskytuje seniorům z Jablonecka jak pečovatelské a odlehčovací služby, tak i volnočasové aktivity, mezi které patří turistika, zpívání nebo vyučování cizích jazyků. Zájem ze strany seniorů o využití nabízených aktivit a služeb je maximální, a právě z toho důvodu se město rozhodlo o rekonstrukci další části budovy, která by se mohla využívat stejně aktivně jako ta nynější.

AUTOR: Adéla Ježková