Liberecký kraj/ Konkurence mezi sportovci v Libereckém kraji je obrovská. Každoročně to ukazují výsledky nominovaných závodníků v anketě O nejúspěšnějšího sportovce roku, kterou Deník vyhlašuje společně s Krajským sdružením ČSTV Libereckého kraje.
Letos se o příčky nejvyšší opět utkali lyžaři. O zlato a stříbro se strhl souboj vítězné stálice v anketě Kateřiny Neumannové s Lukášem Bauerem. Olympijskou královnu pokořil král, letošní nejlepší lyžař světa. I tento fakt v konečném hlasování hrál roli.
„Krajské kolo je uzavíráno až ke konci lyžařské sezony. Výsledky z počátku roku tak často konečné umístění ovlivní,“ potvrdil sportovní redaktor Jiří Endler.
Rozhodly úspěchy a výsledky
O druhém místě Kateřiny Neumannové mohly rozhodnout i nesrovnalosti kolem svážení sněhu z Jizerských hor. Vladimír Boháč, předseda Krajského sdružení ČSTV, si to ale nemyslí.
Přiklání se k názoru, že Bauer dosáhl na sklonku loňského a začátku letošního roku skvělých výkonů, že lidé poslali hlas jemu. „Rozdíl v počtu hlasů mezi nimi dvěma byl značný, od třetí Nikoly Sudové obrovský,“ uvedl Boháč. Kategorii kolektivů ovládli Bílí Tygři Liberec. Nejlepším handicapovaným sportovcem je Ilona Chládková, atletka liberecké Slávie.
Ankety si cení, přišel osobně
Lukáš Bauer si před plánovanou dovolenou s rodinou po ukončení sezony vyhlášení výsledků v libereckém Divadle F. X. Šaldy nenechal ujít. Po zisku křišťálových glóbů sbírá Bauer uznání a ocenění všude, kam přijede.
Na Božím Daru jej vítali ohňostrojem a stal se čestným občanem města. Tušil, že porazí dosud v anketě kralující Kateřinu Neumannovou? Tvrdí, že ne. "Ale porážky Kateřiny v anketě si nesmírně cením," uvedl Bauer a neskrýval nadšení z ceny. Za Kateřinu Neumannovou převzal cenu manažer.
Vtipem hýřil Martin Koukal. "Jestli mám 4. místo za to, co jsem loni předvedl, tak musím jen poděkovat," nadhodil. Moderátor Radek Šilhán jen však zarazil se slovy, že dovedl k vítězství štafetu. "Tak pozor," ohradil se Koukal, "ta se běžela 1. ledna, takže se započítává do dalšího ročníku."