„Vždycky si přál mít rodinu, jsem ráda, že se mu to podařilo, alespoň v posledních třech letech jeho života,“ sdělila Daniela Buriánková, Michalova kolegyně z oddílu Jizerský Drak. A právě jeho parťáci a kamarádi nejen z oddílu chtěli pomoci mladé mamince při startu do nového života v tomto těžkém období. Proto uspořádali benefiční závod Tatarkův podzim, který rodině přinesl přes 170 tisíc korun ze startovného.

Benefiční závod dračích lodí na podporu rodiny zemřelého Michala Tatarkoviče.

Michal byl součástí týmu Dračích lodí více než šest let a patřil k těm, co nezkazí žádnou zábavu. Jeho nadšení a zapálení pro společnou činnost bylo mnohdy inspirující i pro ostatní členy týmu. „Jaký byl Michal? Tak se tady rozhlédněte. To vypovídá o všem,“ uvedl jeden z jeho kamarádů, který poukázal na více než 300 lidí u jablonecké přehrady a pivovaru Volt, kde benefiční závod probíhal. „Kdyby nebyl takový, jaký byl, tolik lidí by jeho rodinu podpořit nepřišlo,“ dodal.

A měl pravdu. Na břehu přehrady postávaly hloučky lidí, posádky lodí vyjížděly na hladinu vodní nádrže, někteří i za zvuku hudby, světel a dýmu. Přestože sychravé počasí organizátorům akce nepřálo, benefičního závodu se účastnilo 19 posádek z celé České republiky. „Moc si toho vážím, oddíl je jako moje druhá rodina. Všem moc děkuji,“ řekla v průběhu akce manželka Lena, která je též členkou Jizerského draka.

Členkou je díky manželovi, který ji k oddílu přivedl. „Seznámili jsme se v práci a pak mě manžel přivedl na trénink Jizerského Draka. Zpočátku jsem myslela, že to vzdám. Naštěstí jsem tak neučinila a dnes jsem s nimi už třetím rokem,“ zavzpomínala Lena, která měla v náruči několikaměsíční miminko.

Celkem se ze startovného pro rodinu vybralo přes 170 tisíc korun. „Výše startovného byla dobrovolná. Peníze poslali i členové posádek, kteří Michala znali, ale nemohli se závodu zúčastnit,“ doplnila Daniela Buriánková. I ta na Michala vzpomíná jen v dobrém. „Účastnil se všech akcí, vymýšlel program pro rodinu, nikdy jsme ho neviděli naštvaného. Byl to dobrý člověk. Jako kamarád byl k nezaplacení, vždy nám se vším pomohl, do všeho se hrnul s vervou,“ dodala.

Benefiční závod dračích lodí na podporu rodiny zemřelého Michala Tatarkoviče.

Benefiční akce probíhala jako klasické závody. Šlo tedy o dvě jízdy na 200 metrů a součet časů určil vítěze. Na prvních místech v jednotlivých kategoriích skončily posádky Skládačky, RK Dragons Jablonec a Mondi Štětí Ženy.