Na základní školy města Jablonec přišly do prvních tříd stovky dětí. „Přesná čísla ještě neznáme, ale k zápisům dorazilo tři sta šedesát pět dětí,“ uvedla Veronika Krausová, mluvčí jablonecké radnice, která doprovázela starostu Petra Tulpu do Základní školy v ulici Sokolí a v Pivovarské.
Petr Tulpa popřál prvňáčkům vše nejlepší do školních let. Ptal se dětí, zda provozují nějaký sport, děti mu zazpívaly písničku a od starších dostal drobný dárek. Poté zástupci radnice rozdali dětem upomínkové předměty a návštěvu ukončili.
Ředitel Základní školy Pivovarská provedl starostu i školní družinou, stiženou havárií vody. „Naštěstí firma, která prováděla jinou rekonstrukci, pomohla havárii a následky odstranit,“ uvedl Lubomír Mlejnek, ředitel školy. Další školy navštívili místostarostové. Dočkaly se jich děti v základních školách Šumava, Liberecká a Janáčkova.
Také v dalších městech a obcích vítali prvňáčky starostové. Děti navštívili například v Železném Brodě, Tanvaldě, Koberovech, ale také ve Skuhrově a Huntířově. „Letos máme pět prvňáčků, to už tady dlouho nebylo. Snad nám školička zůstane i do budoucna,“ řekla Jiřina Rybáková, starostka Skuhrova a Huntířova.