Mnohým by se mohlo zdát, že pravděpodobně radní neměli možnost výběru, a proto vybrali jednu z nejdražších firem. Opak je ale pravdou. Společnost Asistenční centrum nabídla zpracování Integrovaného plánu rozvoje města za 330 00 korun. Jak dříve uvedl místostarosta Jablonce Otakar Kypta, firma, která nabídla své služby za méně než čtyři sta tisíc korun, se zdála podezřelá. Místostostarosta Lukáš Pleticha zase uvedl, že vítězové na něj působili lépe.
Začátkem října Integrovaný plán rozvoje odsouhlasilo zastupitelstvo. Někteří však pro něj „zvedli ruku“ jen z důvodu dalšího pracování s ním. Částečně se mohla k plánu vyjádřit i veřejnost.
Hned po schválení zažádali radní o peníze z EU na dva projekty. „Jedná se o zateplení dvou škol a to ZŠ Pasířská a ZŠ Pivovarská,“ uvedla mluvčí jablonecké radnice Jana Fričová s tím, že celkové náklady na zateplení činí 76 milionů korun. Z fondů by chtěli získat padesát čtyři.
Jana Fričová také potvrdila to, že získání dotace vypadá nadějně. Konečný výsledek však budou vědět až koncem ledna tohoto roku.
V současné době je ve hře další projekt, a to na rekonstrukci jablonecké radnice.

Kolik daňový poplatníci zaplatí za plány, které v dnešní dynamické době rychle zastarávají:

  • Jablonec n. N.: Přes dva miliony korun (Výběrová komise zamítla nabídku 33O 000 Kč)
  • Liberec: 835 000 korun
  • Karlovy Vary: 297 000 korun