Na silnici je v jízdním pásu ve směru na Železný Brod hotový násyp, armovaný svah o délce 36 metrů a z 80 procent je dokončená kanalizace.

„Aktuálně vrtáme piloty pro založení protihlukové stěny, kterých bude celkem 52 v hloubce 3,5 až 4 m. Dále připravujeme parapláň pro sanaci,“ uvedli zástupci Ředitelství silnic a dálnic ČR pro Liberecký kraj (ŘSD).

Archeologické nálezy u Turnova.
Na okraji Turnova před 600 lety hořelo. Ukázal to výzkum při stavbě křižovatky

Historický nález přepíše historii města Turnova

Zdroj: Sedlák Jan

V jízdním pásu ve směru na Železný Bord je provoz sveden do levého jízdního pruhu. Stavbu v hodnotě téměř 29 milionů korun provádí společnost STRABAG. „Zprovoznění plánujeme nejpozději v březnu 2024,“ dodali zástupci ŘSD.

Zklidnění dopravy

V ulicích Fučíkova a Nádražní dojde díky křižovatce a dalším úpravám k dopravnímu zklidnění zejména nákladní dopravy. Součástí stavby jsou také nové protihlukové stěny, které nahradí původní dřevěné. Dojde také k realizaci nového dopravního značení a vegetačním úpravám.

Fučíkova ulice. Turnov.
V Turnově vznikne mimoúrovňová křižovatka, práce začnou ve Fučíkově ulici

„Dojde zde k hlavnímu dopravnímu napojení především pro průmyslovou zónu, areál Krajské správy silnic Libereckého kraje a čerpací stanici pohonných hmot, kde je nyní přímé napojení pouze v opačném směru na Liberec a Prahu,“ přiblížila mluvčí liberecké pobočky státního podniku Ředitelství silnic a dálnice (ŘSD) Dana Zikešová.

Na financování akce se podílí město Turnov, které uhradí úpravu Fučíkovy ulice včetně odvodnění, rekonstrukci chodníků, osvětlení přechodu pro chodce a vegetační úpravy v jejich budoucí správě. Cena díla dle smlouvy je bezmála 29 milionů a ŘSD z toho uhradí 26,450 milionů korun