„Pokud vše poběží podle harmonogramu, tak zahájíme stavbu v červnu 2010,“ informoval v květnu loňského roku Omar Koleilat, generální ředitel skupiny Crestyl, která je investorem nákupního centra.

Již nyní je však zřejmé, že splnit harmonogram se nedaří. „Investor musí dát vědět městu čtyři měsíce před zahájením stavby, abychom stihli vyrovnat majetkoprávní vztahy s pronájemci pozemků a nájemníky,“ upozornil jablonecký místostarosta Otakar Kypta s tím, že podle dosažených informací investor zatím vyčkává a zjišťuje místní kupní sílu.

„Nepředpokládám, že by investor dal od projektu ruce pryč, protože projekt jej stál již desítky milionů korun,“ doplnil Otakar Kypta.

Po dohodě s ostatními nájemníky a provozovatelem parkoviště by samotná stavba začala demolicí prodejny bývalé Jabloně. Nyní Jablonec s Libereckým krajem řeší přemístění speciální školy v Jugoslávské ulici. I to podle Kypty nebude problém.

Crestyl již v minulosti vyřešil úpravu architektonické studie, která reagovala na připomínky města a orgánů památkové péče. „Za nákupy jezdím do obchodních center v Liberci. V Jablonci bych takové uvítala, ale mám obavu, že se zde takové centrum neuživí,“ řekla Dagmar Runtová z Jablonce.

Až po uzávěrce tištěného Jablobneckého deníku se podařilo získat vyjádření od společnosti Crestyl. Podle Kateřiny Váně, mluvčí společnosti Crestyl, kvůli ekonomické krizi počkají rok než přistoupí k stavbě obchodního centra Central Jablonec.

„V současné době nadále intenzivně probíhají jednání s budoucími obchody a značkami, které mají o atraktivní lokalitu v centru Jablonce zájem. V případě, že se situace na trhu v průběhu tohoto roku zlepší, jsme připraveni zahájit stavbu co nejdříve,“ podotkla Kateřina Váně.