Zhruba půl roku řidiči neprojedou frekventovanou Tovární ulicí v Jablonci. Ta bude od středy 24. března úplně neprůjezdná, a to až do srpna. Důvodem je výstavba kruhového objezdu na křižovatce ulic Liberecké a Tovární.

„Uzavírka bude úplná, neprojede nikdo. Objízdná trasa povede z Tovární ulice na kruhovou křižovatku Rýnovické, Želivského a Ladovy ulice, dále Rýnovickou ulicí do Liberecké a odtud do ulice Budovatelů a do původní trasy. Objížďka bude obousměrná,“ informoval silniční technik Krajského úřadu Libereckého kraje Jaroslav Jakubička.

V srpnu by se měla Tovární ulice zprůjezdnit, ovšem s řízením provozu pomocí semaforů, protože kruhový objezd v té době bude dokončený jen z části. Ještě v letošním roce by ale měl být hotový úplně.

Technicky vzato, výstavba začala už loni, kdy musel být kvůli budoucí okružní křižovatce zrekonstruován a rozšířen přilehlý most přes Nisu.
Podle Jana Stacha z liberecké správy Ředitelství silnic a dálnic, které výstavbu zajišťuje, je kruhový objezd nezbytný kvůli lepší průjezdnosti křižovatky Liberecké a Tovární ulice.

„Často se tam objevují zácpy a bylo nutné s tím něco udělat,“ říká Jan Stach s tím, že výstavba kruhové křižovatky vyjde zhruba na dvacet pět milionů korun.

Řidiči kruhový objezd uvítají. „Když jedete ve směru od Liberce, ve špičce bývá obtížné zabočit doleva na vedlejší silnici. Ještě horší je pak v dopravní špičce vyjet z vedlejší silnice na hlavní tah. Čekal jsem tam i deset minut,“ poznamenal Jaroslav Šiška z Jablonce.