Přibližně do poloviny června musí návštěvníci jablonecké nemocnice počítat s tím, že zcela mimo provoz bude spojovací krček mezi dvěma pavilony, chirurgie a pavilonem ortopedie s oddělením ORL. Dnes v pátek 8. dubna byly zahájeny stavební práce na jeho rekonstrukci za šest milionů korun.

„Návštěvníky a pacienty žádáme, aby využili hlavní vchod do nemocnice. V případě, že jde návštěvník nemocnice na ORL nebo ortopedii, lze vstoupit denním vchodem do tohoto pavilonu A. Pro vstup do pavilonu F, kde se nachází onkologie a endokrinologická ambulance, lze využít též samostatného vchodu," vysvětlila organizační opatření tisková mluvčí nemocnice Petra Hybnerová. „Přepravu ležících pacientů a zásobování budeme mezi dotčenými pavilony zajišťovat náhradním krytým koridorem, který však nebude přístupný běžné veřejnosti," doplnila mluvčí.

„Ukončení stavebních prací předpokládáme nejdéle do šedesáti dnů, tedy v první polovině června 2016. Práce se budou též odvíjet od klimatických podmínek. Všem návštěvníkům nemocnice se předem omlouváme za nutná omezení a případné komplikace," doplnil informace vedoucí provozního odboru Daniel Maděra.

V první fázi bude chodba demolována (8. 11. dubna) a následně na stejném místě vystavěna nová dvoupodlažní. Důvodem rekonstrukce je zvýšení komfortu, bezpečnosti pro pacienty a snížení energetických nákladů.