Cyklus Rok české hudby bude v Jablonci na Mírovém náměstí před radnicí pokračovat velmi známým jménem tuzemské ska scény. Organizátoři totiž domluvili pražskou kapelu Sto zvířat, která má mezi místními hudebními fanoušky velký počet příznivců.

Jejich samotné vystoupení ovšem postrádalo větší propagaci, takže v nabitém víkendovém programu dalších festivalů bude obtížné pro fandy upravovat svůj program.

„O jejich vystoupení jsem se dozvěděl až teď, takže vzhledem k tomu, že mám koupený lístek na festival do Zásady, na Sto zvířat nepřijdu," jmenoval jednu z dalších hudebních akcí o tomto víkendu Ondřej z Tanvaldu.

Ještě před samotným vystoupením hlavní hvězdy vystoupí od 19 hodin domácí bluegrassová skupina Nudličky. „Muzika Nudliček se z původních coverů Greenhorns začala probarvovat do bluegrassu, newgrassu, přidal se gospel a nakonec i kousek new age a kapela už druhý rok své existence začala jezdit na festiválky," říká Pavel Žur, ředitel jabloneckého Městského divadla a dodává, že občas svou tvorbu Nudličky obohatí i jiným žánrem.

Ska je hudební styl, který se vyvinul koncem padesátých let na Jamajce. Má typický kolísavý rytmus, je však rychlejší než reggae a často se mísí s punkem či jazzem. Kapela Sto zvířat, která byla založena v roce 1990, patří v tuzemsku v tomto žánru mezi nejvyhledávanější. Svědčí o tom i množství koncertů a jejich vyprodanost.

Kromě open air festivalů ovšem patří i ke klubovým kapelám. V Jablonci hraje například i finálovém večeru podzimní hudební soutěže Hvězdy pod Ještědem. „Sto zvířat patří bezesporu mezi nejúspěšnější české kapely, i když jejich hity nekřižují éter nejposlouchanějších radií. Mají zkrátka svůj styl, své posluchače a vždy téměř vyprodané koncerty nejen v České republice," zve na sobotní večer Žur.