Vedoucí Katedry architektury Fakulty umění a architektury TUL Petr Stolín byl jedním ze čtyř finalistů soutěže. „Je to pro mě velká pocta. Laureáti této ceny jsou opravdu dobří architekti. Konkurenci jsem vnímal jako velmi silnou a úspěch v soutěži jsem opravdu nečekal,“ řekl Stolín bezprostředně po vyhlášení výsledků 13. ročníku soutěže na veletrhu FOR Arch, PVA EXPO PRAHA v Letňanech.

Společně s Alenou Mičekovou vedou architektonický ateliér zaměřený na modelářskou tvorbu a přemýšlení nad návrhem pomocí ručně zhotoveného modelu. „Petr Stolín a jeho kolegyně Alena Mičeková jsou tým, který kvalitou svých prací obstojí s jakýmkoliv srovnáním s nejlepší zahraniční produkcí,“ odůvodnila porota letošní ocenění. Cílem soutěže je šířit osvětu a propagovat kvalitní architekturu a poukazovat na významnou roli architektů, kteří mohou ovlivňovat úroveň výstavby.

Petr Stolín se řadí mezi oceňované osobnosti soudobé české architektonické scény. Malá administrativní budova Ermeg s.r.o. Liberec se stala Stavbou roku 2009 Libereckého kraje, Kulturní centrum 101010 ve Vratislavicích Stavbou roku 2011 Libereckého kraje. V roce 2016 získal hlavní cenu v přehlídce Česká cena za architekturu za projekt skromných a levných ZEN-Houses, ateliéru a domu v Liberci. Hravá mateřská škola na liberecké Nové Rudě s průhlednou fasádou ze sklolaminátu se zase stala vítěznou realizací České ceny za architekturu 2019. Školka je zároveň jednou z 11 českých realizací nominovaných na prestižní Cenu Miese van der Rohe Award 2022.