Liberecký kraj/ Netradičně oslavila svůj svátek téměř stovka učitelů, kteří v den narozenin J. A.Komenského zavítali do libereckého iQparku. A jak jinak oslavit svátek učitelů než naplněním myšlenky Škola hrou.
„Pro učitele jsme připravili soutěže. Učitelé rozdělení do družstev soutěžili například v soutěžích s čichovými vjemy, počítali ozubená kola, odhadovali druh kapaliny podle viskozity nebo se pokoušeli odhadnout tvar bublin z trojúhelníkového bublifuku“, uvedl ředitel iQparku Pavel Coufal.
Učitelé samozřejmě dostáli svému povolání a všechny soutěže zvládli na výbornou.
„Vždycky jsem se snažila zavádět do výuky nové postupy, hledala netradiční přístup a jsem překvapena, že existuje možnost, jak probíranou látku procvičit hravou formou“ řekla Andrea Břicháčková, profesorka turnovského gymnázia, která v průběhu celého dne vysoutěžila nejvíce bodů.
Obecně prospěšná společnost Labyrint Bohemia má hravou formu výuky jako základní činnost a v iQparku návštěvníkům na dvou stech exponátů hravou formou přibližuje svět fyziky, přírodních věd a techniky vůbec. Ve spolupráci s Nadací Škola Hrou společnost Den učitelů uspořádala vůbec poprvé. „Jsme rádi, že se podařilo hrami oslovit tolik učitelů“, uvedl Coufal.
„Nadace Škola Hrou má myšlenku tohoto slavného Čecha přímo ve svém názvu a proto se již 10 let systematicky věnuje především podpoře projektů, které myšlenky Komenského rozvíjejí a uvádějí je v život.“, uvedla dále předsedkyně nadace Lidie Vajnerová.
Učitelé, kteří svůj svátek oslavili v iQparku jistě odpozorované postupy převedou i do školních lavic.