Martina Davida, dlouholetého strážníka Městské policie Nový Jičín, zřejmě nikdo z jabloneckých strážníků osobně nezná. Přesto se spojili a do sbírky pro Martina poslali dva tisíce korun.

Kapka? Asi ano, ale když takhle kape z celé republiky, naprší pořádný hrnec.

Po celé republice, do všech měst, na adresy všech městských policií, ale nejen tam, zamířil dopis velitele MP Nový Jičín Jiřího Kleina. „Zubatá Martinovi Davidovi nečekaně na začátku ledna vzala to nejcennější, jeho ženu Petru. Najednou zůstal sám se čtyřletým Vojtíškem a dvanáctiletou Klárkou. Do právě dostavěného domu se vkradla velká odpovědnost za celou rodinu. Žádná banka nemá slitování a Martin slíbil Petře, že se o všechny postará, a také proto dělá vše. My, jeho kolegové, jsme odhodláni Martinovi pomoci. Nechceme, aby musel prodat dům a rodina přišla i o střechu nad hlavou," stojí v dopise, který rozeslal strážníkům, ale i záchranářům, hasičům a policistům.

Jablonecké strážníky nebylo nutné pobízet dvakrát. „Rádi jsme projevili účast. Při naší práci nikdy nevíte, co vás čeká a jdete do toho s nasazením. Zodpovědnost za děti a rodinu je velká, o to větší, když kolega zůstal sám. Každý z nás přispěl pár korunami a přejeme Martinovi jen to dobré," řekl ředitel jablonecké městské policie Luboš Raisner. Na sbírkové konto odešlo od jabloneckých strážníků zatím dva tisíce korun. „Víme, že to není mnoho, ale někdy stačí, jen když kape," dodal Raisner.

Veřejná sbírka se samozřejmě neomezuje jen na příslušníky Integrovaného záchranného systému.