Minulý čtvrtek si po telefonu stěžoval na Městské policii Jablonec v půl jedenácté v noci muž, že ho u něj doma v ulici Erbenova napadá žena, která tam nemá trvalé bydliště. Muž strážníkům řekl, že ho po návratu domů napadla přítelkyně, se kterou v bytě sice žije, ale rozcházejí se. „Prý se musel bránit a chtěl hádku ukončit tím, že odejde pryč, ale žena zamkla a sebrala mu klíče. Muži tekla z nosu krev a měl na sobě i škrábance," přiblížila Markéta Hozová, mluvčí jabloneckého magistrátu.

Žena se bránila, že vše bylo jinak, že napadena byla ona. Klíče sebrala, protože byl muž podnapilý a ona nechtěla, aby tak řídil auto. Přítomny všemu byly i děti jedenáctiletá dcera ženy a šestnáctiletý syn muže. Do bytu nakonec přivolali strážníci ještě policisty, protože na sebe oba účastníci hádky podali vzájemně trestní oznámení. Policie případ převzala k dalšímu šetření.

I v sobotu dvě hodiny po poledni se napadali muž se ženou tentokrát ve vstupní hale paneláku v Liberecké ulici. Strážníci zjistili, že hádka, při které nikdo nebyl zraněn a ani nikdo nechtěl nic oznamovat, vznikla proto, že žena je prý hlučná a muž si zase rád dá sklenku alkoholu. Při divoké hádce rozbili sklo ve dveřích ve vstupní hale. Strážníci oba uklidnili a výtržníci přislíbili dveře opravit.

Z benzínové stanice v Želivského ulici volal muž a policistům oznámil, že unesli jeho přítelkyni. Na místo vyjeli strážníci a zjistili, že volající je muž, ke kterému již vyjížděli, protože kradl zboží v OBI. Aby kradl v marketu jej i s přítelkyní z Liberce přivezl tmavým Volkswagenem Passat neznámý muž. Zatímco muž kradl, přítelkyně zmizela s řidičem z benzínky neznámo kam. Na místo dorazili policisté i s psovodem a záležitost si převzali k dalšímu šetření. Strážníci ještě před příjezdem psovoda přivolali na benzínku i záchranku, protože muž na tom po psychické stránce nebyl dobře.