Podle loňských zkušeností se zaměří v lokalitě u přehrady na parkování, volně pobíhající psy, popíjení a prodej alkoholu nezletilým.

„Strážníci zpřísní dohled na podávání a prodej alkoholu a tabákových výrobků osobám mladším osmnácti let a na čistotu a pořádek v okolí přehrady,“ konstatoval ředitel Městské policie Jablonec Jiří Rulc. Podle jeho slov se strážníci zaměří na okolí vyhledávané lokality přehrady i v nočních hodinách.

Hlídky strážníků předešla od začátku tohoto měsíce Vodní záchranná služba. V případě horkých dnů na blaho návštěvníků dohlíží tříčlenná hlídka. „Dva lidé jsou na základně, která sídlí nově u Slunečních lázní, odkud je vidět i na pláž směrem k hrázi. Třetí člen objíždí na kole pláže a kontroluje dění, případně zodpovídá dotazy návštěvníků,“ uvedl šéf krizového štábu jablonecké radnice Jiří Vaníček s tím, že v případě chladných dnů jsou ve službě dva členové Vodní záchranné služby.Vodní záchranná služba Jablonec při ukázkové akci.

V rámci svých pochůzek také záchranáři každý den kontrolují vodní záchranné prostředky. „Po loňských zkušenostech, kdy nám během dvaceti dnů stačili nenechavci vykrást všechny bedny, máme dostatečnou zásobu záchranných kruhů. Tedy v případě odcizení jsme schopni je ihned doplnit,“ zmínil Vaníček.

Vodní záchranná služba dohlíží na dění v okolí přehrady každý den od 9 do 19 hodin. Jejich hlídky skončí k 31. srpnu.

Ohlídají řidiče a pejskaře

Dalším problémem, kterým se budou zabývat tentokrát městští strážníci, je parkování v horkých letních dnech. V minulosti vzniklo parkoviště mezi obchodním domem TESCO a CORNY městskou halou.

To však podle městské policie nebývá téměř využíváno a lidé parkují v jiných místech v rozporu s dopravním značením. I na nezbedné řidiče plánují městští strážníci v letních měsících dohlédnout.

Nezodpovědní majitelé psů, kteří je nechají volně pobíhat, by se také měli mít na pozoru. „Uvědomujeme si, že v období prázdnin je tento problém ještě umocněn větším pohybem lidí i zvířat. Proto chystáme posílení hlídek na majitele psů, kteří po svých svěřencích nedbale uklízejí,“ doplnil šéf strážníků.

Prázdniny a dovolené jsou také obdobím, kdy si v ulicích města hrají malé děti, jezdí na kole a sportují. „Proto je potřeba se chovat hlavně na silnici ohleduplně a počítat se zvýšeným výskytem nejmladších účastníků silničního provozu. Naopak děti by měly správně volit místo ke svým hrám, aby tak neohrožovaly samy sebe, ani ostatní,“ uzavírá Rulc.