„Areál je monitorován po celé dny. Obraz se ukládá pro dohledání incidentu,“ uvedl Vladislav Kavan, technický ředitel FK Jablonec 97. Systém byl financován z programu Stadióny 2012 a je nutný pro mezinárodní zápasy. „Pokud bychom postoupili přes Austrii Vídeň a neměli systém v provozu, museli bychom hrát jinde,“ řekl Petr Flodrman, generální ředitel FK.
Fungující kamerový systém byl i jednou z podmínek pro pořádání fotbalového Mistrovství Evropy hráčů do 19 let, které zavítá na jaře příštího roku i do Jablonce.
Přínos vidí vedení klubu i v monitorování stadionu v nočních hodinách, kdy se stával terčem sběratelů kovů a vandalů. Navíc je kamerami sledován i prostor kolem stadionu a atletické haly.
„Kamery jsou velmi kvalitní, identifikují člověka i na velkou vzdálenost. Případné sankce za výtržnosti pro klub můžeme pak vymáhat po identifikaci přímo po viníkovi,“ dodal Vladislav Kavan.
„Pro policii znamená spuštění systému ulehčení a zpřesnění práce. Naprosto jasně identifikujeme pachatele přestupků i trestných činů,“ konstatovala Ludmila Knopová, mluvčí jablonecké Policie ČR.