Tradiční projektový Den s osobnostmi pravidelně probíhá v Gymnáziu U Balvanu na přelomu listopadu a prosince. Konal se včera.

Pozvání na letošní besedu přijali například Štěpán Sobotík, absolvent Policejní akademie nebo Pavel Morávek, zástupce velitele psovodů dobrovolných hasičů v České republice.

STUDENTI CHTĚLI DOMINIKA FERIHO

Osobnosti do projektového dne se škola snaží vybírat tak, aby hosté tvořili pestrý výběr. „Na příštím projektovém dni bych asi jako hosta chtěla veterinářku, protože bych se jí chtěla stát.," říká studentka Eliška. Zbývá tedy zjistit, kdo po maturitě vystudoval na MVDr. Druhým hlediskem výběru je totiž snaha obrátit se na někoho, kdo školu v minulosti navštěvoval.

Část pozvaných osobností jsou tedy absolventi gymnázia. Pro letošní besedu doporučili dva hosty samotní studenti. Přáli si, aby se projektového dne zúčastnil Josef Smola a Dominik Feri.

NEJVĚTŠÍ ÚSPĚCH MĚLI U DĚTÍ PSI

Nejzajímavější besedou byla pro většinu dětí přednáška Pavla Morávka zabývající se problematikou záchranářských psů a jejich pomocí lidem. Morávkovi psi ve škole samozřejmě nechyběli. On, přestože je sám pedagog, vystupoval na besedě ve škole poprvé.

V poutavém vyprávění popsal Morávek i zahraniční misi na Ukrajině. Štěpán Sobotík zase postavil studenty do role soudce. V rámci jeho přednášky odtajňoval vodítka k rozuzlení případu.

BIATLONISTÉ ZATÍM NEDORAZILI

„V posledních letech se snažíme pozvat někoho z biatlonu. Bohužel v tomto období začíná biatlonová sezona, není tedy možnost domluvy z hlediska pracovního zatížení. V minulosti byla velmi zajímavá účast Václava Malého, pražského biskupa. Tímto však nechci nikoho upřednostňovat," dodal Jiří Kozlovský, ředitel gymnázia.

Autor: Petr Zbranek