Zapojili se totiž do projektu neziskové organizace Agora Central Europe. „Cílem projektu je zvýšit zájem studentů o komunální politiku a problémy jejich města. Reálná zkušenost s tím, jak se komunální politika tvoří, se pozitivně promítá do většího odhodlání a motivace mladých lidí zapojovat se do skutečného dění a rozhodování v obci," řekl koordinátor tohoto projektu Tomáš Bazala.

Včera si potom studenti místa se zastupiteli vyměnili a usedli místo nich do lavic, kde jasně definovali své návrhy a dotazovali se čtveřice současných zastupitelů na vývoj některých ožehavých témat.

Například hlavním cílem sdružení Krátká úderná strana (KUS) byly kasína. „Naším hlavním návrhem je snížení počtu nebo úplné zrušení kasín a heren v rámci Jablonce nad Nisou," informoval všechny přítomné Filip Novák, který byl pro tento den nominován jako předseda strany.

Kladně tuto iniciativu hodnotí i zástupci školy. „Určitě to pro studenty mít přínos bude. Je to poprvé, co se tohoto projektu účastníme a do budoucna bude záležet hlavně na zájmu ze strany studentů," vysvětlil ředitel Vyšší odborné školy mezinárodního obchodu a Obchodní akademie v Jablonci nad Nisou Jiří Kabelka.

A proč jít do zastupitelstva? „Máte možnost věci ovlivňovat a ne jenom přesvědčovat. Můžete tak být přímo u toho," sdělil svou motivaci Jindřich Berounský.