Na táboře bylo 32 chlapců a 2 dívky. Policisté pro ně měli připravenou besedu na téma bezpečného chování v krizových situacích. Děti si mohly vyzkoušet výbavu služebního vozidla. Nejvíce je bavilo výstražné a rozhlasové zařízení, tedy maják. Dále si zkusily policejní výstroj, protiúderové štíty, neprůstřelné vesty a samozřejmě obušky a pouta.

S policisty přijeli i dva psi, jeden služební a druhý, který se na službu u policie teprve cvičí. Kynolog dětem předvedl ukázku poslušnosti a taktiku zákroku proti pachateli. Děti si nakonec mohly sami vyzkoušet jaké to je, když pes hledá konkrétní předmět nebo osobu.

"Na závěr zábavného dopoledne dorazil policista z personálního oddělení, který si s sebou přivezl stříbrný kufřík. Po dlouhém hádání a dohadování, co by v něm mohlo být, se děti shodly, že uvnitř bude sada na snímání otisků prstů. Jaké je pak čekalo překvapení, když policista z kufříku začal vytahovat různé kouzelnické pomůcky a pro zpestření předvedl dětem triky, nad kterými i vedoucí tábora nevěřícně kroutili hlavou," doplnila policejní preventistka Markéta Razáková a dodala, že tak jako na každé takové návštěvě měly s kolegyní pro děti připravené i malé dárky.