V Tanvaldu proběhlo intenzivní cvičení policie proti aktivnímu střelci. Cvičení zaměřené na koordinaci a rychlou reakci zasahujících složek zdokonaluje připravenost na mimořádné situace. V rámci cvičení zasahovali proti aktivnímu střelci policisté zařazeni v prvosledových hlídkách.

Cíly cvičení bylo vyhledání a zneškodnění pachatele, procvičení koordinace zasahujících policistů, komunikace, spolupráce, zajištění objektu pro bezpečný vstup záchranářů ke zraněným osobám, transport zraněných osob z areálu a provedení kontroly celého objektu.

Dětský pěvecký soubor Iuventus, gaude! funguje při ZUŠ Jablonec nad Nisou.
Sbormistr jabloneckého Iuventus, gaude! měl osahávat nezletilou členku souboru

Policisté do tohoto cvičení zapojili také strážníky tanvaldské městské policie, kteří se s nimi podíleli na zajištění příjezdových komunikací v bezprostřední blízkosti školy. „Samozřejmě z taktických důvodů nemůžeme k detailům modelových situací, postupům a činnosti zasahujících policistů poskytovat více informací. Naše poděkování patří i pracovníkům a dobrovolníkům jabloneckého a tanvaldského Českého červeného kříže, kteří se podíleli nejen na přípravě tohoto taktického cvičení, ale také se ho i aktivně zúčastnili,“ sdělila mluvčí jablonecké policie Dagmar Sochorová.

Nacvičováním zákroků v mimořádných situacích policisté zvyšují svoji připravenost a zdokonalují předávání informaci mezi sebou, ale i směrem k ostatním složkám Integrovaného záchranného systému.

Mohlo by se vám líbit: Patron železnobrodského centra Andílek, herec Karel Zima, zve na BrodMarket 

Zdroj: Karel Zima