Jedna z nejvýznamnějších událostí tohoto léta čeká o víkendu na návštěvníky, kteří se rozhodnou navštívit víceúčelový areál Tanvaldská kotlina. Sportovci na kolech zde předvedou ty nejlepší triky, které na svých kolech umějí.

Dressler Camp je jedna z největších biketrialových událostí v Evropě. Pětidenní akce pořádaná Josefem Dresslerem, mistrem světa z roku 1998 a 2003, mistrem Evropy 2005 a dvacetinásobným mistrem České republiky v biketrialu.

„Jedná se o trialový camp, který obsahuje trialovou školu pro příchozí účastníky a soutěže pro začínající i světové jezdce. Pro všechny účastníky a návštěvníky je připravena spousta zábavy, půjčování kol, exhibice a hlavně večerní párty a koncerty,“ informoval pořadatel Josef Dressler.

Od dnešního dne do neděle je nachystaný pro návštěvníky bohatý program. Od jedné hodiny odpolední je připravena biketrialová škola Pepy Dresslera a trialová škola Petra Maška pro příznivce trialu na motorkách.

Předvedou nejlepší akrobatické kousky

Na podvečerní osmnáctou hodinu je připraven TSG Retro Race, poté uvítací party, live koncert, grilování, videoprojekce a jiné. V podobném duchu budou probíhat i následující dny s tím rozdílem, že program začíná již v deset hodin. „V sobotu se představí ti nejlepší jezdci z Čech a zahraničí,“ doplnil Dressler.

Účast na letošním ročníku campu přislíbili jezdci z České republiky, Slovenska, Polska, Německa, Rakouska, Itálie, Španělska, Ruska, Ukrajiny a Velké Británie. Mezi potvrzenými účastníky je řada jezdců z nejužší světové špičky a samozřejmě celá domácí elita a reprezentace.

Letos investovali půl milionu korun

Také město Tanvald se podílí na rozvoji sportovního areálu a multikempu Tanvaldská kotlina. „Letos jsme investovali na rozšíření areálu více jak půl milionu korun,“ konstatoval starosta Tanvaldu Petr Polák. Nově se v areálu objevily dvě chatky, které mohou sloužit jak návštěvníkům, tak jako zázemí pro pořadatele sportovních akcí, dále pódium, gril a salaš.

V půl milionové investici se také odrazilo oplocení kusu pozemku, který město zakoupilo v minulém roce. „Máme představu, jak chceme areál rozšiřovat. Vše je otázkou peněz a vývojem krizové situace,“ doplnil Polák.

Autokemp Tanvaldská kotlina je v provozu po celý rok a v zimních měsících zde lze i dlouhodobě umístit karavany.