Město ve dnech 10. až 12. září pořádá již 17. ročník Tanvaldských slavností. Po převážně kladných ohlasech na loňský ročník, který se poprvé konal v centru města, akce v centru dění zůstane i letos.

Slavnosti se tak zpřístupní i turistům a náhodným projíždějícím, což se odrazilo už loni ve zvýšeném počtu návštěvníků. Ti letošní se mohou těšit na tradiční řemeslné stánky s produkty a lahůdkami místních výrobců, jenž zakotví na centrálním parkovišti. Ulicemi zazní jarmareční staropražské písně, country i nejznámější hity slavné hudební skupiny Beatles v podání kapely The Beatles revival z Kladna, která se představí na venkovním pódiu.

Před hotelem Koruna si malí i velcí milovníci adrenalinu budou moci zvýšit tep na pouťových atrakcích. Ty se roztočí už na začátku týdne.

Krásy Tanvaldu i okolí budou obdivovat cestující historických autobusů (jako např. Škoda 706 RTO). Proveze je přes Český Šumburk, na Výšinu i do Velkých Hamrů. Návrat do historie slibuje i železnice. Na tanvaldské nádraží dorazí parní lokomotiva s historickými vozy, která své pasažéry sveze do Smržovky, Velkých Hamrů a do Liberce.

Přes Tanvald v sobotu projede také spanilá jízda auto a motoveteránů. Nablýskané pradědečky dnešních automobilů a motocyklů si lidé budou moci prohlédnout v sobotu u nádraží Českých drah, a to od 10 hod. O zábavu nebudou ochuzeni ani nejmenší.

Kromě atrakcí v ulicích se mohou těšit také na taškařice pouličního divadla Minotaurus nebo Divadla z Praku. Nevšední podívanou nabídne i Městské kino Jas Járy Cimrmana, kde před diváky doslova ožijí hlavní hrdinové promítaných filmů, díky nejmodernější 3D technologii.

Ve foyer kina je stále k vidění výstava fotografií věnovaná 5. výročí Cyklostezky Járy Cimrmana a kavárna kina nabídne sladké i slané pochoutky od 15 do 20 hodin v pátek a od 10 do 20 hodin v sobotu.

Milovníci chmelových nápojů si na své přijdou už v pátek, kdy se na centrálním parkovišti otevře pivní stan. O hudební doprovod se jim postará místní kapela Tanvaldský výběr.

Sobotní ráno bude jako každoročně patřit hasičům, kteří se na Výšině utkají o Pohár starosty města Tanvaldu. Eurest si pro návštěvníky na neděli připravil den otevřených dveří. Ulice města budou po celý víkend plné hudby, divadla a veselí.

Jízdní řád parní lokomotivy 11.-12.9.:

Odjezd z Liberce v 10.18 hod – příjezd do Tanvaldu v 11.33 hod.

Odjezd z Tanvaldu ve 12.37 – příjezd do Smržovky ve 12.57 hod.

Odjezd ze Smržovky ve 13.02 – příjezd do Tanvaldu ve 13.17 hod.

Odjezd z Tanvaldu ve 14.40 hod – příjezd do Velkých Hamrů ve 14.49 hod.

Odjezd z Velkých Hamrů v 15 hod – příjezd do Tanvaldu v 15.09 hod.

Odjezd z Tanvaldu v 16.40 hod – příjezd do Velkých Hamrů v 16.49 hod.

Odjezd z Velkých Hamrů v 17 hod – příjezd do Tanvaldu v 17.09 hod.

Odjezd z Tanvaldu v 18.55 hod – příjezd do Liberce ve 20.10 hod.

Jízdní řád historických autobusů – veteránů:

Okruh 1 – město: Odjezd z Tanvaldu, vrátnice Seba, a.s. v: 10, 12, 13, 14, 15 a v 16 hod (přes zastávky Tanvald/u Sportovní haly, Tanvald/skokanský můstek, Tanvald/autobusové nádraží, Velké Hamry/náměstí, Tanvald/vrátni­ce Seba).

Okruh 2 – vyhlídkový na Český Šumburk: Odjezd z Tanvaldu, vrátnice Seba, a.s. v: 11 hod a 16 hod (přes zastávky Tanvald/Vítězná ulice, Tanvald/Šumburk nad Desnou – u Lišků, Tanvald/Český Šumburk – sokolovna, Tanvald/Český Šumburk – otočka, Tanvald/Český Šumburk – sokolovna, Tanvald/Šuburk nad Desnou – u Lišků, Tanvald/Vítězná ulice a Tanvald/vrátnice Seba, a.s.)

(jízdné je zdarma)