Soutěže, které jsou svým obsahem totožné, organizují obě společnosti samostatně. Účastnit se soutěže mají možnost zákazníci těchto společností. Podmínkou pro účast ve slosování je zodpovězení čtyř otázek na letácích, které se týkají problematiky teplárenství nebo porovnání centrálního zásobování teplem s dalšími druhy energií, jako je elektřina nebo plyn.

„Letáky se soutěží obdrží obyvatelé Liberce a Jablonce nad Nisou prostřednictvím pošty. Na distribuci jsme se dohodli také s některými zástupci odběratelů. Pokud se přeci jen ke všem odběratelům leták nedostane, budou mít možnost vytisknout si jej na webových stránkách obou společností,“ vysvětluje Tomáš Balcar, místopředseda představenstva Teplárny Liberec a ředitel Jablonecké teplárenské a realitní.

Hlavním motivem soutěže je především představení výhod dvousložkového zúčtování ceny nebo rozdílnosti centrálního zásobování tepla oproti jiným energiím. „Snažili jsme se pro jednotlivá umístění v soutěži najít ceny, které budou mít nějakou souvislost s teplárenstvím a budou pro zákazníky atraktivní. Proto vítězi poskytneme teplo za rok 2008 za symbolickou cenu sto korun, druhý vylosovaný dostane radiátor z pravého kamene v ceně patnáct tisíc korun a třetí umístěný pak zájezd za teplem v hodnotě deset tisíc korun,“ říká Tomáš Balcar.