Středeční zasedání zastupitelstva začalo stejně jako každé jiné. Zastupitelé schvalovali a doplňovali program svého jednání.
Jednání o společnosti Teplo na programu nebylo a mnoho zastupitelů překvapil místostarosta Jindřich Mareš. „Navrhuji zařadit jako poslední bod jednání diskusi na téma Teplo,“ přednesl zastupitelům. Jeho návrh přijali a bylo jasné, že na konci jednání bude veselo.

Většina přítomných však netušila, na jaké téma se bude diskutovat ve skutečnosti. Místostarostův návrh usnesení na zrušení záměru prodat Teplo překvapil nejen zastupitele. „Prodej Tepla je tak ožehavé téma, že jeho schválení nemůže projít zastupitelstvem s minimálním rozdílem hlasů,“ obhajoval zrušení prodeje místostarosta. „V současné době je poměr zastánců a odpůrců prodeje téměř vyrovnaný, a proto nepokládám za vhodné, aby se Teplo prodávalo,“ pokračoval.

„Pokud prodej zastavíme, musíme si také říci, co bude s Teplem dál,“ upozorňoval zastupitel František Novosad. Jasné odpovědi se však nedočkal a to z toho důvodu, že to zatím přesně nikdo neví. O jeho další budoucnosti budou rozhodovat opět zastupitelé. V úvahu přichází několik variant od dlouhodobého pronájmu až po další provozování Tepla v režii města.
Ani nejasná budoucnost však zastupitele neodradila a místostarostův návrh těsnou většinou dvanácti hlasů přijali. Teplo se prodávat nebude. Alespoň ne v nejbližší době.

V případě, že společnost bude nadále provozovat město ve své režii, mělo by se podle starostky Stanislavy Silné zvážit, zda se město jako výhradní dodavatel tepla do přibližně čtyř set domácností bude nadále chovat jako komerční podnik, či nikoli. „Je to ožehavá otázka. V Novém Boru je nastavená cena za dodávky tepla na velmi nízké úrovni,“ sdělila na tiskové konferenci starostka. „Musíme pečlivě zvážit, zda je možné takto pokračovat a zvýhodňovat naše odběratele tepla. Určitě je to nefér vůči těm občanům, kteří teplo odebírají odjinud a platí za nějmnohemvíce,“ dodala.
„Zvyšovat ceny tepla není tak jednoduché. Ceny reguluje zákon a tím se musíme řídit i my,“ upřesnil tajemník úřadu Antonín Metál.

Společnost Teplo vykazuje ročně zisk přibližně sedm milionů korun, z nichž pět putuje zpět do investic společnosti a pouhé dva miliony připadají městu. To by se do budoucna mělo podle starostky změnit už vzhledem k tomu, že společnost potřebuje mnohem vyšší investice. „V nedaleké budoucnosti by město mělo do Tepla investovat mezi čtyřiceti a šedesáti miliony,“ upozornila Stanislava Silná.