Kdy: 8. listopadu od 9 do 22 hodin
Kde: Dům Vína, Jablonec n. N.
Za kolik: zdarma

Také se těšíte každoročně na Svatomartinská vína? Bez nadsázky lze říci, že jsou to vinařské Vánoce. Letos si můžete tato Vína dopřát již v pátek 8. listopadu od 9 hodin v jabloneckém Domě vína. Čas slavnostního přípitku se bude konat tradičně v 11 hodin 11 minut.

Nenechte si ujít jedinečný vinařský svátek a přijďte ochutnat více než 20 svatomartinských vín od špičkových moravských vinařů, drobné svatomartinské občerstvení a spoustu zábavy. V Domě Vína, kromě celodenního posezení, včetně možnosti vinařského občerstvení, pro vás připravili od 18 hodin retro – disco produkci.

Říká se, že pokud se mladé Svatomartinské víno vyvede, bude dobrý celý ročník. A podle odhadů vinařů i odborníků se zdá, že ročník 2019 bude patřit k těm výjimečným. Díky teplému srpnu a září sklidili totiž vinaři velmi kvalitní hrozny, což se samozřejmě na chuti vín včetně těch mladých odrazí.„Mladá Svatomartinská vína jsou lehká a příjemně pitelná. Ovocité aroma doplňují šťavnaté kyselinky. Ty dodávají mladému vínu ceněnou a tolik vyhledávanou svěžest. Ve vínu tak lze najít jemnou ovocitou chuť grapefruitu, pomeranče, banánu, hrušky, švestky nebo višně.

Některá vína, zvláště bílá a růžová, mohou po nalití do skleničky velice jemně perlit. Jde o běžnou známku mladého vína, která pouze zvýrazní jeho chuť a vůni,“ popsal na jednom ze speciálních vinařských serverů charakteristiku Svatomartinských vín Marek Babisz, hlavní sommelier Národního vinařského centra.