Kitl otevře i letos své prostory veřejnosti. Tradiční akci Den otevřených sudů pořádá jablonecký producent sirupů a medicinálních nápojů v pátek 19. července. Od 12 hodin bude pro návštěvníky připraveno občerstvení, komentované prohlídky výroby a pestrý kulturní program.

V úvodu letošního Dne otevřených sudů proběhne slavnostní křest knihy „Doktor Kittel, tajemná postava Jizerských hor“. Napsal ji před 76 lety legendární jizerskohorský učitel a spisovatel Gustav Leutelt, který byl potomkem věhlasného doktora Kittela. Dílo se nyní díky firmě Kitl dočkává svého prvního českého vydání. Audioknihu namluvil pan Miloň Čepelka z Divadla Járy Cimrmana. Křtu se na místě ujmou speciální hosté, historik Milan Svoboda a etnografka Vladimíra Jakouběová. Chybět nebude ani paní Christa Petrásková, která se zasloužila o překlad díla.

Návštěvníci se mohou těšit i na mnoho dalších zajímavých hostů. Pomyslný štafetový mikrofon předal Jan Čepelka bubeníkovi Jiřímu Adamovi. Hudební program doplní jablonecká rocková skupina Maršál Bazén a country kapela Mecheche band. Na pódiu se vystřídají s Rudou Hancvenclem a jeho pohádkou „Krátký, hubený a slepý“. Na závěr večera se představí hvězdy současné české Slam Poetry scény. Výrobnu můžete navštívit až do 20 hodin.