Kdy: sobota 21. září, od 9 hodin
Kde: Rybářská bašta, u přehrad
Za kolik: zdarma

Nová základna Trash Hero Jablonec nad Nisou stylově pořádá svůj první úklid v datum celorepublikové akce Ukliďme Česko a celosvětového World Clean-up Day.

Společně se členy Trash Hero Jablonec a s členy Osadního výboru Mšeno se zájemci mohou vrhnout dopoledne 21. září na odpadky kolem 2., 3., případně 1. přehrady s cílem u ohniště na Tajvanu, kde kolem poledne se bude konat oheň.

S sebou stačí vzít jen dobrou náladu a nějaké dobroty na opékání. Pytle a rukavice budou připravené na místě. Sraz v je v 9 hodin u Rybářské Bašty. Případné dotazy zodpoví organizátor na žluté lince: 720950457.

Ukliďme svět, ukliďme Česko je dobrovolnická úklidová akce, která probíhá na území celé České republiky. Jejím cílem je uklidit nelegálně vzniklé černé skládky a nepořádek. Společně v jeden den. Akce má především za cíl širokou veřejnost skrze vlastní zážitek poučit o závažnosti problému černých skládek a odpadu v přírodě, oživit témata diskuze o odpadech a recyklaci a takto vlastnímu vzniku černých skládek předcházet. Ti, co jednou uklízeli, už další nepořádek dělat nebudou.

Tradiční podzimní slavnosti začaly 21. září v Jablonci nad Nisou.
Tip na pátek 20. září: Přijďte oslavit podzim na slavnosti