Sázíte také v Tip lize?

Ano, sázím. Asi čtyři nebo pět let se této soutěže účastním. Předloni jsem vyhrála dva hrníčky. Jednou jsem tipla přesně Správnou trefu. Letos mi to však moc nevycházelo.

Jakým způsobem tipujete?

Koupím si noviny, v hospodě se s kamarády radíme, jak asi budou hrát, a pak to vyplním i za vnoučky. Je to pro legraci. Člověk sleduje ty lidi, ten to trefil, ten ne. Když to vyjde, tak je také radost.

Chodíte na fotbal?

Někdy. Fandím Rádlu a Nové Vsi. Pravidelně ale nechodím. Někdy kvůli počasí, někdy mám na hlídání vnoučata, chodíme na výlety, na borůvky. Také se musím starat o pejska. Ten se mnou dřív na zápasy chodil, těšil se na buřty, z kelímku dostal pivečko. Teď už je starší a nemocný, tak zůstává doma.

Hrajete kopanou?

Ne. Do balonu si někdy čutnu, do brány se trefím, ale jinak nehraju. Na sport jsem nikdy levá nebyla. Bruslila jsem, lyžovala, plavala, teď jezdím ještě na kole. Už se ale bojím, jezdí plno bláznivých aut. Spíš jezdím po cyklostezkách v Jizerkách.

Jaké jsou vaše zájmy mimo sportu?

Učím se luštit Sudoku v jabloneckých novinách. Už to ovládám. Také mám ráda zahrádku a kytičky. Pod balkonem mám záhonek a mám také pronajatou zahrádku. Vloni se muselo pořád zalévat. Doma mě nic neudrží.

Čím jste z povolání?

Jsem vyučená pasířka. Od vyučení až do důchodu jsem pracovala na jednom pracovišti. Zamilovala jsem si tu práci. Slušně jsem si vydělala. Když byly děti malé a nemocné, mohla jsem si vzít práci také domů.

Zajímají se i vaše děti o sport?

Holka ne, ta se o sport nikdy nezajímala. Syn hraje fotbal, hrával za Liaz, pak za Zásadu a teď hraje za Unitherm.⋌(jar)