Na tratích v Libereckém kraji leží až 70 centimetrů sněhu. Provozovatelům ski-areálů pomohl sníh a mráz v uplynulých dnech. V největším středisku v kraji, které je v krkonošské Rokytnici nad Jizerou, je od soboty v provozu lanovka na Lysou horu. "Otevření lanovky pro nás znamená stoprocentní nárůst návštěvnosti," řekl v neděli ředitel skiareálu Michal Kopecký. Celkem se na sjezdovkách v areálu o víkendu vystřídalo kolem 2500 lyžařů.

Vrchol Lysé hory je v nejpřísněji chráněné zóně národního parku a technické zasněžování tam není možné. Aby se tam mohlo lyžovat, musí napadnout alespoň půl metru sněhu. "Budeme pokračovat i v umělém zasněžování, protože nevíme, kdy může zase přijít obleva," uvedl Kopecký.

Velmi dobré podmínky k lyžování nabídly i další skiareály v Krkonoších. Obdobné to je v Jizerských horách a na Ještědu v Liberci. "Víkendová návštěvnost byla slušná, jsme spokojeni," řekl Jan Svatoš z ještědského střediska. "Rádi bychom v nejbližších dnech dokončili úpravu dalších sjezdovek, abychom otevřeli celé středisko," uvedl.

Hodně lyžařů a snowboardistů bylo o víkendu i v Harrachově, Vítkovicích nebo na Benecku. V Libereckém kraji se výrazně zlepšily podmínky pro běžkaře. Upravené tratě jsou v Bedřichově, Harrachově i Rokytnici.