V anketě získal 1 713 hlasů, za celou dobu konání čtenáři odevzdali všem soutěžním fotografiím přes deset tisíc hlasů. „Měl jsem velkou radost, že to byla právě moje fotografie, která zaujala čtenáře Libereckého deníku a okruh mých přátel, kteří se do hlasování zapojili,“ svěřil se s prvními pocity vítěz letošního ročníku fotosoutěže.

Klání pro něj představovalo výzvu, zajímalo ho, jak porota ohodnotí jeho fotografie. Ocenil také, že šlo o benefiční akci. „Soutěž mě zaujala zejména svým posláním, výtěžek z prodeje kalendářů putuje na různé projekty související s obnovou přírody Jizerských hor. A zároveň mě těší, že zde mohu prezentovat svoji tvorbu a ukázat veřejnosti prostřednictvím fotografií krásná a někdy i méně známá místa Jizerských hor,“ řekl Tomáš Kupec.

Vítězná fotografie vznikla cíleně v období, kdy po jarním tání vyrostou kolem Hnojového domu první žluté narcisy. „Chtěl jsem tuto atmosféru zachytit v ranním světle, které je pro toto místo a dobu ideální,“ upřesnil Kupec. „Název byl od počátku jasný vzhledem k místu a tématu fotografie. Chtěl jsem zmínit bývalého majitele Gustava Ginzela, který v okolí Hnojového domu vysázel narcisy. I přes to, že se nejedná o původní druh rostliny Jizerských hor, tak se staly velice populárními,“ doplnil.

Letos se do fotosoutěže zapojil podruhé povzbuzen loňským úspěchem, kdy se jeho fotografie stala součástí putovní výstavy.

KALENDÁŘ I VÝSTAVA

Tomáš Kupec už teď ví, že se zapojí i do dalšího ročníku fotosoutěže Zaostřeno na Jizerky. „Doufám, že se mi podaří zachytit nějaký zajímavý moment,“ vyjádřil se fotograf. Jeho vítězná fotografie se přidá k těm, které vybírala odborná porota, a společně s benefičním kalendářem Zaostřeno na Jizerky 2020 se představí na vernisáži výstavy v úterý 24. září v 17 hodin v hotelu Centra Babylon v Liberci.