Tradiční vítězové se sešli na stupních v jednotlivých kategoriích. Osmý ročník populárního závodu trojkolek a traktůrků domácí výroby přinesl zajímavé souboje i několik novinek. Přibližně v polovině závodu museli soutěžící zastavit a vypít půl litru nealkoholického piva nebo limonády. Některým to dělalo problémy. „To nevypiju, jedu,“ oznámil jeden ze závodníků a vyjel dále na trať. Získal však trestné body.

V přestávce mezi dvěma koly závodu mohli návštěvníci sledovat volné jízdy továrních terénních vozů. Pořadatelé také trať nakropili.Hrdinou závodu se stal tak jako v minulém roce dnes čtyřletý Pepík Zvěřina. Náročnou trať zvládl za vydatné pomoci svého tatínka, který mu pomáhal do kopce. Horké chvilky zažil Pepík při průjezdu bahnem, kudy ho táta protáhl na laně. „Nebál jsem se,“ zněla Pepíkova exkluzivní odpověď Deníku, kterému slíbil, že příští rok dorazí určitě znovu.

Od pořadatelů dostal malý chlapec zvláštní cenu. „Ale největší strach jsem měl já,“ smál se Pepíkův dědeček.Letošní ročník se organizátorům opět vydařil, oproti minulému roku nepršelo. Na startu se však oproti uplynulým ročníkům sešlo viditelně méně strojů. Například z opravdu velkých a těžkých traktorů domácí výroby dorazil letos jediný. Úzkou trať projel s obtížemi.