Tři sta šedesát tisíc korun spolknou častější tramvajové spoje mezi Jabloncem a Libercem. Tramvaje budou jezdit v patnáctiminutových intervalech namísto dosavadních třicetiminutových.
„Denně tramvaje číslo jedenáct využívá jedenáct tisíc lidí. Chceme se zbavit přeplněných tramvají o víkendech a navečer,“ řekl zastupitel Jindřich Berounský s tím, že o sobotách přibude až třicet osm tramvajových spojů. Ve všední dny tramvaj posílí o 16 a v neděli a ve svátek o 28 spojů. Častější spoj odbourá přeplněné tramvaje zejména o víkendech.
Častěji tramvajová linka také zajede do stanice Viadukt v Liberci. Odtamtud se lidé snáze přepraví na autobusové či vlakové nádraží.
Od prvního července budou moci Jablonečané využívat síťové jízdenky. To si vyžádá navýšení nákladů o šedesát tisíc korun. Jedná se však o půlroční zkušební období.
„Tento krok by měl v budoucnu odbourat bariéry mezi systémem MHD v Jablonci a tramvajovou linkou číslo 11 a pomoci lepšímu začlenění do jabloneckého systému,“ sdělila tisková mluvčí radnice Veronika Krausová. Tamvajovou jízdenku můžou lidé zatím uplatnit jen na autobusových linkách v Liberci.
Tramvajového spoje mezi Jabloncem a Libercem využívá až jedna čtvrtina Jablonečanů. Vlak denně využije pouhých 2 400 pasažérů.
Tramvaje v častějších intervalech měly cestující přepravovat již od prvního května, ale Jablonec dodal oficiální žádost o změnu v intervalech tramvají zhruba před čtrnácti dny. „Budu jedině ráda, když se intervaly zkrátí,“ řekla Zuzana Farkašová, která tramvaj využívá k cestě do práce dvakrát denně.