Už od úterý začne centrum města opět jako každoročně dýchat vánoční atmosférou. Stánky v ulicích města i v sálech Eurocentra budou opět lákat k nákupu nebo ochutnání.


„Vánoční trhy už jsou taková tradice. Dělají se, co si pamatuju, takže ani nemáme spočítáno, kolikátý je to ročník,“ uvedla Kateřina Chlupáčová z organizačního oddělení jabloneckého Eurocentra, které se o městské trhy a slavnosti strará.


Nakoupit budou moci nejen ti, kdo na tradičním trhu hledají jmelí, svícny nebo vánoční ozdoby, ale i ti, kteří s nákupem vánočních dárků nespěchali a nechali ho na poslední předvánoční týden. K dostání bude totiž i textil, hračky nebo bytové doplňky.


Zkrátka nepřijdou ani ti, kteří zavítají na trhy hladoví. Lákat je budou stánky s klobásami, sýry nebo bramboráky a stejně tak i ty s marcipánem, tureckým medem nebo vánočním cukrovím. Zahnat žízeň na závěr pomůže třeba tradiční horká medovina.


Celé vánoční trhy doprovodí kulturní program na Mírovém náměstí, který programové oddělení Eurocentra sestavuje několik týdnů dopředu. „I zaplnění města prodejními stánky se řeší od počátku října,“ potvrdila Chlupáčová.


Letošní prodejní trhy v centru města a sálech Eurocentra se konají od úterý 18. prosince do pátku 21. prosince.

Program vánočních trhů úterý 18. 12. 2007

10.00 MŠ Pampeliška zpívání u stromečku
10.10 DPS Jablíčko zpívání u stromečku
10.20 DPS Jablíčko zpívání u stromečku
11.00 Wagabundus Colective akční pohádka
12.00 a 13.00 Wagabundus Colective žonglovací představení
14.00 Wagabundus Colective soutěž Myší dostihy
14.30 Jáma s. r. o. a kateřina Šedivá folklórní vystoupení
15.00 útulek Dášenka oživlý Betlém s dobročinnou akcí
15.00 Celstýnka vánoční koledy
16.30 Wagabundus Colective ohňová show