„Člověk by řekl, že jde o členy nějakého regionálního divadelního spolku. Jsou opravdu dobří," hodnotili výkony „herců" návštěvníci pohádkové trasy s názvem Princezniny pohádky, kterou připravili pro návštěvníky na státním zámku Sychrov. Oni byli totiž opravdu velmi dobří. A bavily se děti i oni sami. Zámek se jim srdeční záležitostí. Všichni tady pracují, jedni v technickém zázemí, druzí jako průvodci. Roli krále si střihl vedoucí provozu zámku, Jaromír Náměstek.

Je příprava produkce takových pohádkových představení spontánní nebo máte režiséra, který to vše drží v pevně v rukou?

Přece jen je to program na hodinu. To nemůže být spontánní. Snažíme se, abychom režiséra měli. Jde o poměrně velké množství místností, které projdeme. Musí to mít spád. Ale některé věci se objeví až během té které konkrétní pohádky. Jsou věci, které neodhadnete. Tedy především reakci dětí i to, co se přihodí během představení.

Jak dlouho trvá připravit celé představení? Jak dlouho zkoušíte?

Scénář je samostatná záležitost, to trvá podle inspirace, podle nálady několik dopolední. A pak se zkouší vždycky v pátek a ještě v sobotu ráno, když hrajeme.

Určitě již připravujete další představení? Prozradíte kdy a o čem to bude?

Pohádky mají na Sychrově poměrně dlouhou tradici. Zjistili jsme před nedávnem, že už je připravujeme čtrnáct let. Hrajeme jednou na jaře a dvakrát na podzim. Už nyní víme, že v říjnu okolo státního svátku bude pohádka Šíleně smutná princezna, což je klasický příběh, který asi každý zná. A na listopad připravujeme úplnou novinku a to bych zatím moc neprozrazoval, tam se ještě musí trochu doladit scénář. Nechci proto předjímat, protože by to mohlo dopadnout ještě jinak…

Není jiná šance, než lístky objednat dopředu, protože je o pohádkové trasy obrovský zájem. Někteří to ale nevěděli a přijeli na blint, nedostalo se na ně. Dá se tomu nějak pomoci?

Snažíme se maximálně udělat propagaci, psali jste to v Jabloneckém deníku, píšeme to na webové stránky, do pozvánek, na plakátech je ta informace také, ale bohužel ne ke vše se to vždy dostane.