Hned dva nové vlaky vyjedou na tratě v Libereckém kraji již v červnu. Jednak jde o přímý spoj Liberec Doksy a zpět, který pojede o víkendech a svátcích od 25. června do konce srpna. Druhým je cyklovlak z Liberce do Kořenova, který každou sobotu od 18. června do 1. října posílí nabídku turistického spojení do Jizerských hor.

Turisté, ale nejen oni, jistě ocení také zavedení večerních vlaků o sobotách z Josefova Dolu (odjezd 22:27) do Smržovky a v sezóně také z Bílého Potoka (odjezd 20:36) do Raspenavy. Jezdit bude do 24. září.

V rámci červnové změny skončí i některá omezení jízdy vlaků, a tak denně pojedou vlaky z Liberce do Turnova ve 20:30, respektive z Turnova do Liberce ve 20:40, které dosud byly v provozu pouze o víkendech. Denně také pojedou dopolední osobní vlaky č. 6023 a 6024 v úseku mezi Českou Lípou a Doksy a zpět, ty doposud jezdily pouze v letní sezóně.

„Připravované změny reagují na připomínky cestujících i samospráv, a tak věříme, že rozšíření nabídky spojení cestující přivítají a spoje budou využívané," uvedl radní pro dopravu Vladimír Mastník.

AUTOBUSY JABLONEC - LIBEREC

V rámci autobusové dopravy budou k červnu provedeny úpravy na autobusové lince 141, která je od konce března v režimu výlukového jízdního řádu z důvodu výstavby nové silnice mezi Libercem a Jabloncem nad Nisou.

Linka již nebude vedena v režimu výluky, neboť uzavírka potrvá ještě dva roky. Po vyhodnocení prvních týdnů provozu dozná několika změn. „Na lince jsme provedli průzkum a dotazovali se cestujících v autobusech a na zastávkách, abychom zjistili, jak jsou spokojeni s řešením výluky, a zda mají nějaké připomínky k jízdním řádům," popsal jednatel společnosti KORID LK Pavel Blažek.

PŘIPOMÍNKY

Více než 90 procent cestujících vyjádřilo spokojenost s četností spojů i s dodržováním jízdního řádu, přesto společnost KORID LK obdržela k jízdnímu řádu připomínky, které se vztahovaly k možnosti posunu večerního spoje ve 20 hodin z Fügnerovy na pozdější čas, k možnosti využít zastávku Brandl i pro cesty do/z Liberce, ale také k nabídce spojů.

„Připomínkám k večernímu spojení a k možnosti využít zastávky Brandl bez omezení vyjdeme vstříc," upřesnil zástupce ředitele KORID LK Otto Pospíšil.

Možnost rozšířit nabídku spojů dopoledne nebo o víkendu však bude odložena, protože v době, kdy linka jede delší trasou a počet cestujících mírně klesl, by takový krok nebyl příliš efektivní. „Ale i k těmto připomínkám se vrátíme a budeme se snažit je zapracovat pro období, kdy linka opět pojede z Lukášova přímo do Liberce po nové silnici," přislíbil Pospíšil.