Aby se mohlo i letos konat pálení čarodějnic na louce za autobusovým nádražím v Turnově, je potřeba sem navozit větve a dřevo. Začít může kdokoli už teď. “Na Luka je možné přivážet výhradně větve a čistou dřevní hmotu. Je zakázáno sem odkládat lakované dřevo, pařezy a jiné odpady,” upozornila mluvčí města Marcela Jandová.

Za měsíc tady každoročně vznikne velká hromada, kterou pak dobrovolní hasiči v úterý 30. dubna zapálí a u ohně se sejdou místní i přespolní na tradiční pálení čarodějnic.

Harrachov.
Harrachov se loučí se zimou. Lanovka přechází na letní provoz

Materiál ke spálení sem může kdokoli přivézt vždy o víkendech mezi 9 a 18 hodinou, a to od soboty 30. března do neděle 28. dubna 2024. “V daném čase bude na místě vždy přítomen zástupce Sboru dobrovolných hasičů Turnov, který bude přivážený materiál kontrolovat,” doplnila mluvčí.

Mimo určený čas je zde zakázáno odkládat jakýkoliv odpad. “Pokud by se tak dělo mimo stanovenou dobu, může být takové jednání klasifikováno jako odkládání odpadů mimo vyhrazená místa a hrozí pokuta až 100 tisíc korun. Prostor bude trvale monitorován Městskou policií Turnov,” upozornila Jandová.

Mohlo by vás zajímat: Na pastvinách nad Malou Skálou se prohání telata jako plyšáci

Zdroj: Sedlák Jan