Výstavba nové knihovny v Turnově začala demolicí plátna letního kina. Minulý týden došlo nejprve k odstranění přiléhajícího domku, poté vybourání betonových výplní na promítacím plátně.

Jeřáb nejprve zafixoval zhruba polovinu železné konstrukce, a pracovníci firmy autogenem odřezávali jednotlivé roury. S pomocí jeřábu byla ještě téhož dne položena polovina plátna k zemi. „Turnovským fandům letního kina se plátno opět na své místo vrátí, ale na budově nové knihovny,“ poznamenala mluvčí turnovské radnice Zdenka Štrauchová.

Následovalo řádné ohraničení staveniště a po dohodě s odborem životního prostředí vybudování ochrany již vzrostlých stromů a keřů v areálu. Na místě byly provedeny hrubé terénní úpravy a vznikla příjezdová cesta. Po roztřídění odpadu po demolici dojde k přípravám pro zakládání stavby. Zatím vše na stavbě běží dle harmonogramu.

Od druhé poloviny května bude následovat založení stavby a samotná výstavba nosných konstrukcí, ještě letos by stavba měla být pod střechou. Finalizace hrubých prací se předpokládá v dubnu 2025, celkové dokončení stavby je stanoveno na začátek prosince 2025.

Hlavním cílem pachatelů podvodů je vylákat z oběti peníze pod různými legendami.
Podvodníci vylákali od dvou žen ze Semilska skoro milion korun

Harmonogram stavby si zřejmě nakonec vyžádá uzavření letního kina na dvě sezóny. Výběrové řízení na dodavatele se oproti původnímu plánu výrazně prodloužilo, s tím bylo nutné posunout i termín dokončení stavby.

V provozu zůstává občerstvení u letního kina, které otevřelo už se začátkem dubna. V květnu je otevřeno od pondělí do čtvrtka, vždy od 14 do 20 hodin, v neděli od 15 do 20 hodin. „Zároveň se otvírací doba může rozšiřovat v návaznosti na program. Tento rok plánujeme více hudebních akcí, hlavně živých koncertů. I letos se budou konat oblíbené jam sessions, odpoledne s DJ nebo slam poetry. Na své si přijdou také milovníci karetních a deskových her,“ doplnila vedoucí gastroprovozu Kulturního centra v Turnově Pavla Matysová.

Velmi praktickou poznámkou může být, že v provozu zůstanou také veřejné toalety (vstup na drobné mince), které bezprostředně přiléhají k areálu letního kina.

O filmová představení pod širým nebem ale v Turnově nezůstanou. Ve spolupráci s Městskou sportovní Turnov se chystá projekce v Maškově zahradě. Občasné filmové projekce by v letních měsících mohly doplnit večerní program koupaliště.

Investice města dosáhne necelých 111,3 milionu korun, z čehož 68 milionů korun činí dotace z Integrovaného regionálního operačního programu.

Mohlo by se vám líbit: Kantorova vila v Jablonci se dočká proměny. Přibude muzeum architektury 

Zdroj: Sedlák Jan