Tento týden se začalo koupaliště v areálu Maškovy zahrady v Turnově chystat na devátou sezónu. Pokud půjde vše podle plánu, jeho brány se otevřou 31. května.

Vodu, která zůstala v nerezových vanách přes zimu, pracovníci Městské sportovní vypouštěli od úterý, ve středu odstartovalo náročné čištění s pomocí vysokotlakých čističů a vysavačů. Po odstranění všech nánosů špíny bude ještě provedena údržba nerezových povrchů pomocí chemie. Na konci tohoto týdne dojde k postupnému napouštění, které trvá zhruba 6 dní. Tím ale vše nekončí.

Kytičku písniček opět připravil jablonecký dětský pěvecký sbor Skřivánek.
Dětské sbory zazářily v Jablonci. Kytička písniček přilákala stovky diváků

„Před otevřením koupaliště musí dojít ke spuštění chodu filtrace, čištění tobogánů, provozní zkoušce tobogánů a dalších atrakcí. Je potřeba připravit nejen bazény, ale i okolí včetně trávníku, rozmístění stolů, židlí, plachet, nachystat musíme motokáry, minigolf, zkrátka se nezastavíme,“ popsal manažer Sportovně rekreačního areálu Maškova zahrada Tomáš Špinka.

Než koupaliště otevře, budou odebrány vzorky vody hygienou a po splnění všech podmínek může být puštěna do areálu veřejnost.

Pohádky z lesa v podání divadelního studia DAMÚZA.
Jablonec, Liberec a Vratislavice se v pátek připojí k Muzejní noci pod Ještědem

Do poloviny června bude mít koupaliště mimosezónní režim, to znamená, že bude ve všední dny otevřené v odpoledních hodinách od 14 do 19 hodin za sníženou cenu vstupného. Od poloviny června do konce srpna vypukne hlavní sezóna s celodenním otevřením od 9 do 20 hodin. „Bohužel fungování koupaliště je závislé na počasí, takže pokud nebudou teploty na koupání, plánovaná otevírací doba se bude měnit,“ doplnila mluvčí turnovské radnice Zdenka Štrauchová.

Aktuální informace najdou zájemci vždy na webových stránkách www.maskova-zahrada.cz nebo na facebooku areálu. Cena vstupného se pro letošní rok nemění a zůstává stejná jako vloni.

Mohlo by se vám líbit: Jablonecká abeceda přežije. Město reaguje i na podněty obyvatel bloku 

Zdroj: Lukáš Pleticha