K překvapení některých kolemjdoucích hned následně s ostatními předvedla, jak se dá i s kočárkem krásně rozhýbat.

Konal se tu 3. ročník celorepublikové akce pro aktivní maminky a tatínky v netradiční disciplíně, v chůzi s kočárkem. Organizátoři připravili také doprovodný program, na hřišti si menší i větší děti mohly zajezdit na odstrkovadlech a koloběžkách, ke slovu se dostala i zdravá výživa a módní přehlídka sportovního oblečení.

Kdo už se nemohl dočkat, až půjde do vody, ten se mohl projet na jablonecké dračí lodi. Nejen pro dospělé tu zásady první pomoci ukazoval instruktor Českého červeného kříže Mirek Dušek, v jeho sousedství našli zájemci stan VZP, kde si mohli nechat změřit tělesný tuk či tlak.

„Myslím, že si tu vybral každý něco pro zábavu. Takových akcí by u přehrady mělo být víc," poznamenala Aneta Křížková. Zalitovala, že dcerka už šlapala po svých, protože kočárek už odložila. „Ale na odstrkovadlo nechce," dodala jablonecká maminka.

Akce se konala na čtyřiceti místech České republiky, na Jablonecku ještě na Malé Skále. Startovné, které bylo padesát korun na rodinu, se rozhodli v Jablonci věnovat všechno centru Paraple. „Vybralo se 2050 korun," uvedla za organizátory pokladní.