„Nádrž Souš je chráněná režimem ochranného vodního pásma prvního stupně a v jejím okolí se smí parkovat jen na vyhrazených a k tomu zvlášť určených parkovištích. Zákon ochraňuje vodní zdroj proti nežádoucím vlivům, které ho poškozují nebo ohrožují jeho kvalitu a zdravotní nezávadnost, a mezi ně patří i parkování motorových vozidel,“ vysvětluje policejní mluvčí Ivana Baláková.

Za parkování mimo vyhrazená parkoviště v této oblasti hrozí řidičům od policistů pokuta na místě až do výše 2 000 korun. Tu si ve čtvrtek vykoledovali dva motoristé.

Soušská přehrada byla postavená v letech 1911–1915 na Černé Desné. Leží nad městem Desná v Jizerských horách. Podél přehrady vede cesta na Smědavu, která spojuje Tanvaldsko s Frýdlanstkem, otevřená je však pouze v letních měsících. Právě Smědava je oblíbeným turistickým cílem, je jedním z nástupním mích na Jizerskou magistrálu a výchozím bodem pro pěší výlety po celé oblasti. 

close Policisté rozdávali pokuty za špatné parkování u nádrže Souš. info Zdroj: PČR zoom_in Policisté rozdávali pokuty za špatné parkování u nádrže Souš.