„Žádosti mohou studenti posílat pouze do konce května. Ještě teď ale chodí někteří s prosbou o ubytování, protože jim třeba nevyšel podnájem. Nově přijatí studenti budou podávat žádosti o ubytování při zápisu,“ sdělila vedoucí ubytovací služby Veronika Dvořáková.
Technická univerzita nabízí na v současné době modernizovaných kolejích v Harcově celkem 2 552 lůžek. Kapacitu lze rozšířit o dalších 700 přistýlek.
Studenti zde obývají dvoupokojové buňky se společným sociálním zařízením a kuchyňkou. Cena lůžka je 69 korun za noc, pokud je v pokoji obsazená přistýlka, platí student korun šedesát.
„V bloku E, kde mají studenti spící na přistýlce díky zlepšeným podmínkám už k dispozici vlastní stůl, stojí přistýlka 55 korun. Přistýlky na ostatních pokojích v Harcově jsou o 4 koruny levnější,“ upřesnila Veronika Dvořáková.
Levnější ubytování nabízí areál Vesec. V něm jsou k dispozici dvou až osmilůžkové pokoje. Sociální zařízení se nachází na chodbě. Noc zde stojí 49 korun. Kapacita je 368 lůžek, přistýlky se nenabízejí.
Každý student, splňující podmínky pro ubytování, má nárok na ubytovací stipendium. Jeho výše je dána čtvrtletně způsobem výpočtu.
„Za poslední čtvrtletí převáděla TUL na konto svým studentům 2 480 korun,“ řekl kvestor TUL Vladimír Stach. Připomněl, že stipendium je při splnění podmínek vypláceno na základě žádosti zpětně po ukončení čtvrtletí. „Je v zájmu studentů, aby si žádost podali co nejdříve po vzniku nároku,“ dodal kvestor.