O víkendu v rámci akce Ukliďme svět, ukliďme Česko vyrazili uklízet obec Radčice a okolí. „Akce se uskutečnila s týdenním odložením termínu z důvodu nepříznivého počasí," poznamenala starostka Radčic Dagmar Havlová.

Tuto sobotu počasí vyslyšelo přání celé úklidové čety a až téměř do samého závěru odpoledne bylo příznivé a umožnilo tak uskutečnit již 2. ročník této obecní úklidové aktivity. Odhadem se odvozilo téměř 600 kg odpadů a k tomu letos děti objevily i spoustu pneumatik pohozených v lese. Na závěr samotné akce místní Sbor dobrovolných hasičů připravil zázemí k návratu teplý čaj a ohýnek. „Děkujeme všem, kteří se akce zúčastnili a hlavně všem nadšeným dětem, které se s takovým úsilím pustily do objevování všeho,co do přírody nepatří. Všichni tak společně přispěli ke zkrášlení blízkého okolí obce Radčice?" doplnila Dagmar Havlová.

Uklízelo se i v Lučanech. V rámci oslav Dne Země tu malí hasiči uklidili kolem silnice z Lučan na Novou Ves. Dospělí dobrovolní hasiči si jako každoročně vzali na starost umytí místního oblíbeného koupaliště. „Velký úklid pořádá i naše základní škola. 6. května uklidí po celém městě," doplnil starosta Lučan Jiří Řešátko.