Akce nese jméno PAF (Přehrada art festival) a pořádá ji umělecká skupina Fireshow Jbc. „Na malebné louce se lidé mohou zastavit u osmi stánků, kde si budou moci „zdokonalit“ svoje oblečení nebo obličej. Návštěvníci zde najdou triko tisk, bodypainting a henu, malování na obličej, chillout zónu, 3D tisk nebo stánek s žonglérským vybavením,“ informoval David Vlček z Fireshow Jbc.

Kromě stánků čeká na příchozí bohatý doprovodný program, do kterého se mohou i zapojit. Na místě budou žonglérské workshopy, slackline park provazochodectví, soutěže, jako je jolleystick, párová akrobacie či grafitti jam, a mnoho dalšího.

PAF MÁ GLANC

Hudební program zajistí celkem sedm kapel. Některé z nich zahrají reggae tóny, hip hop, raggajungle a punk. Moderovat celou akci bude jeden z účinkujících, novinář a publicista Martin Trdla. „Jsem rád za každou akci, kde se mohou předvést umělci z rozličných oborů. A PAF? To má jméno, glanc, zvuk. Jsem proto rád, že akci mohu nejen doprovodit slovem jako konferenciér, ale že tu také po pěti letech zahrajeme s naším duem Nádoby. Rozhodně zvu každého, bude co ke slyšení a hlavně k vidění,“ uvedl k sobotnímu festivalu.

Nebude chybět také něco k snědku a pití. Občerstvení zde bude zajišťovat restaurace U Šárky, kde se bude točit Rohozec, dále budou k dispozici nealko a alko nápoje a nejrůznější dobroty.

PŘEKVAPENÍ NA KONEC

Festival se bude u jablonecké přehrady konat už pošesté a kdo jej v minulosti někdy navštívil, ví, že se může těšit především na závěrečnou ohnivou galashow, kde se představí přední umělci Česka. „Téma fireshow je překvapením, každá skupina předvede něco nového. Naše vystoupení bude na téma freakshow,“ prozradil David Vlček z Fireshow Jbc.

Pořadatelé podle svých slov připravují festival z lásky, nevybírají proto žádné vstupné. „Budeme ale samozřejmě rádi, když nás návštěvníci podpoří nějakou tou korunou, abychom mohli vesele připravovat i další ročníky,“ poznamenal Vlček. Afterparty se bude tradičně konat v klubu Woko, kde zahrají Fredy high, Ušis, NTO a další.