Žena, která událost viděla, ihned zavolala linku 158. Do pátrací akce se následně zapojily všechny volné policejní hlídky a díky svědkům brzy zjistily registrační značku osobního auta, ve kterém měl být muž unesen.

„Operační důstojník okamžitě do akce pro pátrání po uvedeném vozidle zapojil všechny dostupné hlídky v okolí a zprávu o události sdělil všem policejním hlídkám v celém Libereckém kraji. Policisté nasadili veškeré úsilí, aby zájmové vozidlo co nejdříve i s celou posádkou vypátrali,“ sdělila krajská mluvčí policie Dagmar Sochorová.

Během krátké doby policisté zjistili majitele auta a získali kontakt na jeho řidiče. Když mu zavolali, oznámil jim, že se jedná o legraci s budoucím ženichem, který měl být tímto způsobem jako unesen.

Ilustrační foto
Tragická nehoda na Jablonecku: Na muže se převrátilo auto, na místě zemřel

Jelikož to museli policisté ověřit, zastavili auto v liberecké ulici Hanychovská. „Zde policejní hlídka skutečně zjistila, že se nejedná o žádný únos, ale o legraci bez protiprávního jednání. Operační důstojník následně všechny hlídky zapojené do celé akce odvolal a policisté se dále mohli věnovat běžnému výkonu služby,“ podotkla mluvčí.

V této souvislosti policie upozorňuje, aby si podobně kreativní občané uvědomovali možná rizika, která podobné chování doprovází. Domnělí únosci dokázali navodit atmosféru skutečného únosu, což umocnilo i frekventované místo, které si k němu vybrali. „Na úplný závěr si musíme také uvědomit to, že policisté, kteří byli v podstatě aktéry celého údajného únosu v rámci nějaké legrace vtaženi do děje, mohli v té době provádět výkon své služby v místech, kde byli více potřební,“ dodala Sochorová.