Státní podnik Česká pošta oznámil rušení 178 úřadoven na konci srpna letošního roku. Kamenné pobočky měla nahradit takzvaná mobilní služba, kdy by do obce doručovatel zavítal podle časového harmonogramu.

Záměr se měl na Jablonecku dotknout jediné úřadovny. Proti, se ale ve Skuhrově a Huntířově zvedla vlna odporu. Vznikla petice, kterou lidé spontánně podepisovali. Podepsalo 273 z 431 obyvatel žijících v Huntířově a Skuhrově. „Část obyvatel se nám v rychlosti nepodařilo sehnat. Chtěli jsme mít petici odeslanou co nejdříve,“ upozornila Jiřina Rybáková, starostka Skuhrova, pod který patří i Huntířov.

Od začátku října bylo mobilní doručování v obci zkušebně zahájeno. „Bohužel, máme s tím špatné zkušenosti, zásilky jsou doručovány na špatné adresy, lidé si je donášejí mezi sebou,“ popsala starostka. V určený čas a na daném místě má doručovatel úřadovat z vozu. Ani to není podle starostky zcela bez problémů. „Uvidíme, co se stane, až se Česká pošta změní na akciovou společnost. Bojím se, co bude,“ doplnila Jiřina Rybáková.

Místní pobočka podle České pošty generuje ztrátu sto padesát tisíc korun ročně. Ztrátu by pošta chtěla kompenzovat z rozpočtu obce, v jejíž prostorách úřadovna sídlí. Takový objem prostředků je pro obec příliš veliký.