V případě dotace pro Ústav chirurgie ruky a plastické chirurgie došlo jen k nedorozumění. Před několika dny ale poslankyně a současně i záchranářka Jana Pastuchová uvedla, že tento projekt dostal stopku ze strany Ministerstva zdravotnictví s argumentem, že dotace byla přidělena na základě politického lobbingu, což jí přišlo absolutně absurdní.

„Musí o dotaci znovu požádat. My ji posoudíme. Byla špatně napsaná. Rozdělování peněz ze státního rozpočtu musí mít nějaká pravidla,“ uvedl v úterý při jednání vlády v Libereckém kraji ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.  Podle něj jde o špičkové pracoviště, které má skutečně celostátní spádovost, a ne provinční chirurgii. Tak také budou koncipovat posouzení. „Ne jako regionální nemocnici, ale specializovanou. Udělám pro to maximum, aby mohli stavět v příštím roce,“ slíbil před odjezdem z regionu.

Jeho slova přivítal náměstek hejtmana Přemysl Sobotka: „Jsem rád, že pan ministr nemocnici osobně navštívil. Slib o tom, že peníze na rekonstrukci budou, beru jako závazek směrem k pacientům a těším se na výsledek." Ministr Vojtěch se v nabitém programu stihl ve Vysokém na chvíli zastavit. „Ministr Vojtěch se přesvědčil, že se tady dělá opravdu špičková medicína na evropské úrovni a změnil názor. Věřím, že slib o investiční podpoře ve výši 60 milionů korun nebude jen slibem, ale realitou," uzavřel Sobotka.

Ředitelka ústavu Marcela Škodová je spokojená. Připravený projekt je v celkovém objemu 83 milionů korun. Část přispěje i Liberecký kraj částkou 4 miliony korun. Na 15 milionů si ústav vezme úvěr.

V plánu modernizace je stavba nového třípodlažního lůžkového pavilonu E. Dále budou v současném lůžkovém oddělení v tzv. pavilonu B vybudována sociální zařízení u stávajících pokojů, prostor nového příjmu a další zákrokový sál, který umožní zvýšení počtu výkonů. V pavilonu A, kde jsou ambulance, je plánována výměna podlahových krytin. Nově budou vybudovány parkovací plochy, venkovní osvětlení a chodníky v areálu ústavu.