Budovat by se mělo začít už na podzim tohoto roku.

Půjde o výstavbu dvou jednosměrných vrstevnicových terénních stezek pro cyklisty, které budou zhruba metr široké s celkovou délkou kolem šesti kilometrů. Budou vzájemně propojeny a jako spojnice nástupních míst budou využity stávající cesty, jež už na kopci jsou.

Stezky budou vznikat na pozemcích Lesů ČR, které jsou i investorem stavby. Celková částka se pohybuje těsně pod třemi miliony korun bez DPH. „Podnik Lesy České republiky nezodpovídá jen za plnění hospodářské funkce lesů, ale mimo jiné také za rekreační využívání státních lesů," sdělila Eva Jouklová, tisková mluvčí Lesů ČR.

I proto podle ní Lesy ČR podporují a vytváří pro veřejnost podmínky pro pohyb a sport ve volné přírodě. „Singltreky tuto strategii naplňují," dodala. Proto ve vhodných lokalitách, kde se zásadně nekříží sportovní zájmy s hospodářskými, tyto aktivity povolují.

Výstavbu kvituje i starosta Tanvaldu Vladimír Vyhnálek a provozovatelé lyžařského areálu ze Ski Bižu. „Singltrek rozhodně pomůže letní turistické sezóně a bude přínosem pro celý region," je přesvědčený vedoucí marketingu Ski Bižu Petr Bažant.