Bylo to komorní, ale o to více milé, shodli se jak ocenění, tak návštěvníci vyhlášení prvního ročníku ankety Sportovec roku 2010 města Železný Brod.

Před ne zcela zaplněným hledištěm Městského divadla se na pódiu vystřídala celá plejáda aktivních mladých sportovců, i těch, kteří nadějím prošlapávali cestičky v uplynulých letech.

„Doufejme, že se prvním ročníkem zahájila nová tradice,“ uvedl André Jakubička, starosta Železného Brodu, který na slavnostním vyhlášení zároveň předal cenu za celoživotní přínos sportu Josefu Janusovi.

Ten působil předklouhá léta kolem házené, nejdříve jako hráč a poté trenér. „Stále navštěvuji i všechna domácí utkání našich házenkářů,“ doplnil více než osmdesátiletý oceněný.

Mohlo by však býti ještě lépe. „Snad se do příštích ročníků přihlásí i sportovci z jiných odvětví. Třeba z bojových sportů,“ doplnil Miloslav Louma, místostarosta Železného Brodu.

Jednu z cen získala i Jana Boučková, zde jako trenérka aerobicu. První místo v kategorii Trenér roku ji příjemně překvapilo. „Velice si ocenění vážím, ale v popředí by měli být i jiní. Bohužel trenérů ubývá, musíme mezi lidmi hledat nové,“ popsala Boučková, která zároveň zastává funkci starostky místní TJ Sokol.

Právě odsud myšlenka ankety vzešla. „Byla bych ráda, kdyby o sobě místní sportovci dali vědět, aby jsme se navzájem podporovali. A aby anketa nastartovala směr k lepší komunikaci mezi oddíly,“ doplnila Boučková.